Chlamidinė infekcija – chlamidiozė

Chlamidinė infekcija (sinonimas – chlamidiozė) – tai labiausiai paplitusi lytiškai plintanti infekcija. Ši infekcija yra perduodama visų rūšių – vaginalinių, analinių bei oralinių lytinių santykių metu. Chlamidioze užsikrėtusi motina gimdymo metu gali ją perduoti naujagimiui. Chlamidinės infekcijos atsiradimas dažnai parodo apie partnerio neištikimybę. Kiekvienas lytiškai aktyvus asmuo gali užsikrėsti chlamidine infekcija ir kuo didesnis lytinių parnerių skaičius, tuo didesnė rizika užsikrėsti. Didžiausią riziką užsikrėsti infekcija turi paauglės ir jaunos moterys dėl nepilnai subrendusio gimdos kaklelio, kuris jautresnis infekcijai.

Chlamidinė infekcija žinoma kaip „tyli“ infekcija, nes dažniausiai užsikrėtę asmenys neturi jokių simptomų ar nusiskundimų. Moterims dažniausiai pasireiškia būdingi simptomai: gleivingos ar pūlingos makšties išskyros, skausmingas šlapinimasis, kraujas po lytinių santykių, skausmai apatinėje pilvo dalyje ar lytinių santykių metu, pagausėjusios menstruacijos. Vyrams chlamidiozė gali pasireikšti baltomis ar skaidriomis išskyromis iš šlapimkanalio (šlaplės), deginimo jausmu šlapinantis. Kartais vyrai jaučia pasunkėjusį šlapinimąsi ar niežulį aplink šlaplės kanalą. Vyrams kartais chlamidinė infekcija išplinta į sėklidės prielipą, sukeldama skausmą, karščiavimą, nevaisingumą. Ir vyrams ir moterims, užsikrėtusiems chlamidioze per analinius lytinius santykius, gali atsirasti išeinamosios angos uždegimas (proktitas). Chlamidiozė gali sukelti akių junginės uždegimą (konjunktyvitą), sąnarių skausmus ar jų uždegimą.

Negydoma chlamidiozė progresuoja. „Tylioji“ infekcija sukelia ilgalaikius pakitimus kiaušintakiuose (sąaugas), gimdoje ir aplinkiniuose audiniuose. Norint išvengti infekcijos komplikacijų, visoms lytiškai aktyvioms moterims iki 25 metų amžiaus rekomenduojama vieną kartą per metus pasitikrinti dėl chlamidinės infekcijos. Kasmetinė patikra rekomenduojama ir vyresnėms moterims, kurios turi naują vieną ar kelis lytinius partnerius. Visos nėščiosios taip pat turėtų pasitikrinti dėl chlamidiozės.

Chlamidijų infekcijos testą TEST-POINT galite įsigyti čia. Testą paprasta atlikti pačioms namuose. Tereikia tik atidžiai vadovautis instrukcija. Rezultato atsakymas gaunamas per 15 min.

Parengta vadovaujantis Užkrečiamų ligų ir AIDS centro internetinės svetainės http://www.ulac.lt/ duomenimis.


Palyginti 0

Nėra prekių

To be determined Pristatymas
0,00 € Iš viso

Apmokėjimas