Laikas svarbiausia. Sperma išlieka gyvybinga iki trijų dienų, tačiau kiaušinėlis tik 12 arba 24 valandas. Kad padidintumėte pastojimo tikimybę, įvykus ovuliacijai svarbu pasimylėti daugiau nei vieną kartą. Geriausia užsiimti seksu viena – dvi dienos prieš ovuliaciją ir tą dieną, kai įvyko ovuliacija. Šiuo būdu padidinsite pastojimo tikimybę.

Žinoma, tiksliai nustatyti, kada moteriai įvyksta ovuliacija, ne visuomet pavyksta. Viskas priklauso nuo menstruacinio ciklo trukmės. Moteris paprastai ovuliuoja 14 dienų prieš mėnesines, o ne ciklo viduryje, kaip mano daugelis. Jei jūsų ciklas 28 dienos, jūs veikiausiai ovuliuojate ciklo viduryje, bet jei jūsų ciklo trukmė 35 dienos, veikiausiai ovuliacija įvyksta 21 ciklo dieną, o ne 17 – tą.

Kaip sužinoti, kada įvyksta ovuliacija?

Kai kurios moterys aiškiai jaučia ovuliaciją, dar kitos nepastebi jokių pokyčių. Jei planuojate pastoti, pabandykite sekti savo ciklą keletą menesių. Kai kurie ovuliacijos požymiai yra šie:

Padidėjęs krūtų jautrumas.

Nedidelis diskomforto jausmas vidurinėje pilvo dalyje.

Pagausėjusios tąsios skysto kiaušinio baltymą primenančios išskyros.

Kiek pakilusi bazinė kūno temperatūra. Prieš pastojant bazinę kūno temperatūrą patariama žymėtis kelis mėnesius.

Ar sunkiau pastoti, jei ciklas nereguliarus?

Daugelis moterų turi 12 ciklų per metus, tačiau ne visos. Stresas, aktyvus sportas, ryškūs svorio pokyčiai – visa tai gali sutrikdyti mėnesinių ciklą. Kuo nereguliaresnis ciklas, tuo sunkiau nustatyti ovuliaciją.

Pavyzdys: jūsų ciklas vieną mėnesį trunka 28 dienas, kitą mėnesį 21, o trečią mėnesį 32 dienas. Kiekvieną mėnesį sekite savo ciklo trukmę. Atimkite 17 dienų iš jūsų trumpiausio ciklo ir 11 iš jūsų ilgiausio ciklo. Tarpinės dienos tarp gautų dienų ir yra tos, kuriomis jūs vaisingiausia. Jei jūsų ciklas nereguliarus ir trunka 35 dienas ar ilgiau, vertėtų apsilankyti pas vaisingumo specialistą. Nereguliaraus ciklo priežastimi gali būti policistidinių kiaušidžių sindromas, kiaušidžių veiklos sutrikimai, skydliaukės veiklos sutrikimas, staigus svorio netekimas arba padidėjęs prolaktino lygis.

Ar galima nesivadovauti šiais metodais?

Žinoma, kad nebūtina sekti bazinės kūno temperatūros ar laikytis įsikibus kokių nors sudėtingų apskaičiavimų. Netgi nėra būtina patirti orgazmo tam, kad taptumėte nėščia. Pasistenkite mylėtis mažiausiai du kartus per savaitę ir kažkada tikrai pateksite į besilaukiančių porų gretas.

parengta pagal babycenter.com


Palyginti 0

Nėra prekių

To be determined Pristatymas
0,00 € Iš viso

Apmokėjimas