Kaip teisingai užmauti ir naudoti vyrišką prezervatyvą?

Prieš užmaunant prezervatyvą reikia atkreipti dėmesį į prezervatyvo galiojimo laiką ir pačia pakuotę. Nors ir prezervatyvų galiojimo laikas paprastai yra gana ilgas - net iki 5 metų, tačiau reikėtų neprarasti budrumo. Ant kiekvieno prezervatyvo dėžutės ir pačios pakuotės yra įspaustas galiojimo terminas, todėl visada prieš atplėšdami pasitikrinkite ar jis nėra pasibaigęs. Negalima prezervatyvo naudoti jei jo galiojimo laikas yra pasibaigęs.

Dažniausiai prezervatyvai pažeidžiami atidarant pakuotę, todėl tai darykite labai atsargiai.

Išėmę prezervatyvą truputį išvyniokite, įsitikinkite, kad prezervatyvą laikote ne atvirkščia puse. Dviem pirštais paimkite prezervatyvą už rezervuaro ir prilaikydami kita ranka užmaukite ant varpos galvutės, išvyniokite iki varpos pagrindo. Įsitikinkite, kad prezervatyvas gerai prigludęs, nėra oro tarpų ar raukšlių.

Svarbu. Rezervuaras spermai turi likti pakankamas, ne per daug prisiglaudęs. Neužtempkite prezervatyvo pernelyg smarkiai, saugumo nuo to nebus daugiau. Tik didesnė rizika, kad jis įplyš. Geriau ant viršaus patepkite lubrikanto tinkamo naudoti su latekso prezervatyvais, taip padidinsite prezervatyvų patikimumą. Niekada nenaudokite aliejaus pagrindo lubrikantų, kosmetinių kremų, vazelinų ar vaikiškų kremų su latekso prezervatyvais nes tai yra nesaugu ir gali pažeisti prezervatyvo paviršių.

Po ejakuliacijos dažniausiai varpa suglemba, todėl ištraukdami ją iš makšties ranka prilaikykite prezervatyvą kad nenuslystų. Laikykite nukreipę taip, kad sperma neišbėgtų ant makšties.

Jei pastebėjote, kad prezervatyvas atrodo įtartinai t.y susiraukšlėjęs, išdžiuvęs ar pernelyg lipnus lubrikantas, pakeitęs spalvą ir panašiai, geriau tokio nenaudokite. Todėl saugiausia prezervatyvą užsimauti kai yra bent kiek šviesos aplink, tada matysite tiksliai ką darote ir būsite tikri, kad užmovėte teisingai.

Labiausia rizikuoja tie, kurie pradeda lytinį aktą be prezervatyvo, manydami, kad tai saugu ir užsimauti prezervatyvą spės prieš sėklos išsiveržimą. Tačiau tai klaidinga. Net ir nedidelis kiekis spermos išsiskyręs lytinių santykių pradžioje gali apvaisinti kiaušialąstę. O ką kalbėti apie lytiškai plintančias ligas, kurios perduodamos net nuo menkiausio kontakto, susijungus organizmų skysčiams.

Visi prezervatyvai yra skirti tik vienkartiniam naudojimui. Negalima naudoti dviejų vyriškų prezervatyvų arba vyriško ir moteriško prezervatyvo vienu metu, tai nesuteikia daugiau saugumo, o tik dar labiau padidina trintį ir tikimybę prezervatyvui suplyšti.

Panaudojus prezervatyvą suvyniokite į servetėle ir išmeskite į šiukšlių dėžę, jokiu būdu nemeskite į klozetą.

Ką daryti jei prezervatyvas nusmuko ar plyšo? Kodėl plyšta prezervatyvas?
Pagrindinės priežastys dėl kurių gali plyšti prezervatyvas yra:
  • nepakankamas lubrikanto kiekis lytinio akto metu
  • netinkamas prezervatyvo dydis
  • pažeistas prezervatyvo paviršius išpakuojant
  • atvirkščiai užmautas prezervatyvas
  • netinkamo lubrikanto naudojimas pvz. aliejaus pagrindo lubrikantai, kosmetiniai vazelinai
  • pasibaigęs galiojimo laikas.
Jei visgi atsitiko taip, kad netyčia prezervatyvas plyšo ar nusmuko ir liko makšties viduje, svarbiausia elgtis ramiai ir nepanikuoti. Paaiškinę partnerei apie įtartiną situaciją, nedelsiant nutraukite lytinį aktą ir atsargiai ištraukite varpą iš makšties. Įvertinę padėtį nuspreskite ar galite tęsti lytinį aktą užsimovę naują prezervatyvą. Jei būgštaujate, kad sperma visgi galėjo patekti į makštį, tuomet geriau baikite lytinį aktą. Moteriai rekomenduojama nusišlapinti ir gerai išplauti išorinę ir vidinę makšties dalį po dušu. Ne vėliau kaip per 72 val. išgerkite skubios pagalbos hormoninį kontraceptiką Postinor, Escapelle ar panašų (parduodama vaistinėse be recepto).
Laikydamiesi šių rekomendacijų ir elgdamiesi atsakingai išvengsite neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių ligų, nes juk seksas ne vien tik malonumas, tačiau ir abipusė atsakomybė.

Palyginti 0

Nėra prekių

To be determined Pristatymas
0,00 € Iš viso

Apmokėjimas