Testukų rinkinys būsimoms mamoms (10 ovuliacijos ir 5 nėštumo testai)

Jūsų patogumui iškart sudarytas testų (juostelės) rinkinys: One Step ovuliacijos (20 mIU) ir One step nėštumo (10 mIU) testų rinkinys. Ovuliacijos testų pagalba nustatysite vaisingiausias dienas, o ankstyvi nėštumo testai parodys ar laukiatės. Viso 15 testų. Perkant rinkinį sutaupysite - pigiau nei pirkti atskirai po 1 vnt.

Smulkiau

Nauja prekė

6,75 €

- +

Pridėti palyginimui

Pirkdami šią prekę galite gauti 2 premijos taškus (-ų). Apmokėkite užskaymą. Po to kai mes patvirtinsime Jūsų apmokėjimą, šiuos 2 premijos taškus (-ų) galėsite konvertuoti į nuolaidų kuponą už 0,12 €.


 
Apie prekę

Ovuliacijos testų "One Step Ovulation Test" naudojimosi instrukcija

Naudojimas

Ovuliacijos testas skirtas žmogaus liuteinizuojančio hormono (hLH) greitam nustatymui šlapime. Testo rezultatai naudojami hormono bangos ir ovuliacijos diagnostikai.

 

Santrauka ir tyrimo apibūdinimas

Liuteinizuojantis hormonas (LH) yra glikoproteinas, gonadotropinis posmegeninės liaukos gaminamas hormonas. Tiesioginė jo funkcija yra subrendusio kiaušinėlio išleidimas iš kiaušidės. Smarkus LH lygio padidėjimas serume ir šlapime, vadinamas LH banga, yra ovuliacijos proceso pradžios indikacija. Šlapimo mėginiuose LH visuomet aptinkamas baziniame apie 20 mIU/ml lygyje. LH bangos metu hormono koncentracija padidėja 10-20 kartų. Pikas tęsiasi 1-2 dienas, LH lygis greitai krenta iki bazinio. Ovuliacija įvyksta per 20 – 44 valandas po šios bangos.

Norint tiksliai numatyti LH bangą bei ovuliaciją, būtina anksti mėnesinių pradžioje pradėti kasdien tikrinti LH koncentraciją. Tyrimas turi būti pradėtas maždaug 10 dieną po mėnesinių pradžios bei atliekamas kasdien, kartais net 10 dienų iš eilės.

„One Step Ovulation Test“ yra greitas imunometrinis tyrimas LH bangai nustatyti šlapimo mėginiuose. Jame naudojami monokloniniai ir polikloniniai antikūnai. Tyrimo metu šlapimo mėginys įsigeria į minkštą įklotą. LH esant mėginyje, jis sureaguoja su dažų junginiu, o pastarąjį suriša membranoje esantys antikūnai, suformuodami spalvotą juostelę. Dviejų juostelių atsiradimas, kai testo (‘T’) juostelė ne šviesesnė už kontrolinę (‘C’), rodo teigiamą rezultatą. Jei testo juostelė šviesesnė už kontrolinę – rezultatas neigiamas.

 

Stabilumas ir laikymas

Testas laikomos uždarytose pakuotėse kambario temperatūroje iki 28°C iki galiojimo termino pabaigos.

 

Pastabos

 • * Naudojamas tik diagnostikai.
 • * Netinkamas siekiant apsisaugoti nuo pastojimo, t.y. kaip kontraceptinė priemonė.
 • * Nenaudoti testo, pasibaigus jo galiojimo terminui.
 • * Iki naudojimo testą laikyti uždarytame įpakavime.
 • * Naudoti tik po vieną kartą.
 
 

Pasiruošimas tyrimui

 • * Testą išpakuokite.
 • * Prieš atliekant tyrimą, negerkite 2-3 valandas. Tai padidins hormonų koncentraciją šlapime.
 • * Šlapimo mėginį surinkite į švarų indą. Kad tyrimas būtų teisingas, kiekvienam testui šlapimo mėginį imkite maždaug tuo pačiu paros metu.
 • * Tiksliems rezultatams gauti tinkamiausi popietinio šlapimo mėginiai.
 • * Atlikite testą tuoj po mėginio paėmimo. Jei negalite, tuomet šlapimo mėginį laikykite 4°C temperatūroje.
 
 

Kada pradėti tyrimą?

Nusistatykite savo menstruacinio ciklo trukmę (t.y., dienų skaičius nuo mėnesinių pirmos dienos iki sekančių mėnesinių pirmos dienos minus 1 diena). Tada pagal žemiau pateiktą lentelę nusistatykite, kada pradėti tirtis. Tyrimas atliekamas kasdien, kol nustatoma LH banga.

Jūsų ciklo trukmė Tyrimo pradžios diena
21 diena 5 diena
22 dienos 6 diena
23 dienos 7 diena
24 dienos 8 diena
25 dienos 9 diena
26 dienos 10 diena
27 dienos 11 diena
28 dienos 12 diena
29 dienos 13 diena
30 dienų 14 diena
31 diena 15 diena
32 dienos 16 diena
33 dienos 17 diena
34 dienos 18 diena
35 dienos 19 diena
36 dienos 20 diena
37 dienos 21 diena
38 dienos 22 diena
39 dienos 23 diena
40 dienų 24 diena

 

Tyrimo atlikimo tvarka

 •  Šlapimo mėginys ir testo pakuotė turi būti vienodos, kambario temperatūros.
 •  Atplėškite apsauginę pakuotę ir išimkite testo juostelę.
 •  Rodyklėmis žemyn nukreiptą testo juostelės dalį įmerkite į indą su šlapimo mėginiu 10 s. Nesušlapinkite juostelės virš MAX žymos!
 •  Ištraukite testo juostelę iš šlapimo mėginio ir padėkite ant lygaus ir drėgmės neįgeriančio paviršiaus. Tikslesniems tyrimo rezultatams gauti palaukite apie 10 min. 
 • Palaukite kol išryškės spalvotos linijos. Priklausomai nuo LH hormono kiekio šlapime - teigiamas rezultatas gali būti pastebimas jau po 40 s, tačiau tam, kad tikrai galima būtų patvirtinti neigiamą rezultatą, būtina palaukti kol pilnai įvyks reakcija, t.y. apie 10 min. Tačiau jokiu būdu nevertinkite rezultatų po 30 min.
 

 

Rezultatų vertinimas

Rezultatų vertinimas

Teigiamas rezultatas: jei išryškėja 2 spalvotos vienodo intensyvumo linijos (kontrolinėje ‘C’ ir testo ‘T’ dalyje) arba jei linija testo ‘T’ dalyje tamsesnė už liniją kontrolinėje ‘C’ dalyje.

Neigiamas rezultatas: jei išryškėja tik 1 spalvota linija (tik kontrolinėje ‘C’ dalyje) arba jei linija testo ‘T’ dalyje šviesesnė už juostelę kontrolinėje dalyje.

Negaliojantis rezultatas: jei neišryškėja nei viena linija arba jei išryškėja linija testo 'T' dalyje.

 

Atkreipkite dėmesį, kad:

 • * Didelė LH koncentracija galima moterims menopauzės metu. Kadangi tai ne LH banga, o normali fiziologinė būklė, šiuo atveju LH hormono tyrimas neatliekamas.
 • * Kaip kiekvieno laboratorinio tyrimo, šio testo rezultatais rekomenduojama remtis gydytojui įvertinus kitus klinikinius duomenis.
 • * Kelis kartus užšaldyti ir atšildyti, bei per daug atskiesti (žemas lyginamasis svoris) šlapimo mėginiai gali duoti netikslius rezultatus. Tokiu atveju turi būti paimtas naujas šlapimo mėginys.
 • *Testavimo metu rezultatų langelis gali nusidažyti šiek tiek rausvai, arba linijų storis būti skirtingas. Tai neturi poveikio testo rezultatui. Taip gali nutikti dėl šlapimo mėginio ar aplinkos, kurioje atliekamas testas savybių. Svarbiausia yra kontrolinės ir testo linijų spalvų intensyvumo palyginimas
 • * Alkoholis ir kiti naudojami vaistai neturėtų įtakoti testo rezultatų, bet jei tai yra vartojama, rekomenduojame pasitarti su gydytoju.
 • *Esant teigiamam rezultatui LH hormono koncentracija yra padidėjusi ir 24-48 valandų bėgyje įvyks ovuliacija. Tai yra pats vaisingiausias laikotarpis ciklo metu. Per šį laikotarpį patartina turėti lytinių santykių norint pastoti.
 • *Esant neigiamam rezultatui, kartokite testo atlikimą kasdien tuo pačiu metu, kol pavyks užfiksuoti padidėjusią LH hormono koncentraciją.
 • *Esant negaliojančiam rezultatui, būtina iš karto paimti naują testo pakuotę ir testą atlikti su kita juostele.

 

 

Nėštumo testo "One Step Pregnancy Test" naudojimosi instrukcija

Naudojimas

Naudojamas žmogaus chorioninio gonadotropinio hormono (ŽCG) greitam nustatymui šlapime. Testo rezultatai yra kokybiniai, vizualūs.

Santrauka ir tyrimo apibūdinimas

Žmogaus chorioninis gonadotropinis hormonas (ŽCG) yra glikoproteinas, kurį gamina besivystanti placenta tuoj po apvaisinimo. Esant normaliam nėštumui, ŽCG serume aptinkamas jau septintą – dešimtą dieną po pastojimo. Jo kiekis padvigubėja kas 1,3-2 dienos. ŽCG koncentracija greitai didėja ir jau pirmųjų turėjusių įvykti menstruacijų metu dažnai pasiekia 100 mIU/ml. Didžiausia koncentracija būna 10-12 nėštumo savaitę ir siekia 30-200 000 mIU/ml. ŽCG atsiradimas tuoj po pastojimo ir vėlesnis koncentracijos didėjimas puikiai pritaikomas ankstyvai nėštumo diagnostikai.

Didesnis, negu būna nėštumo metu ŽCG kiekis gali būti susijęs su trofoblastiniais ir ne trofoblastiniais navikais, pvz., pūsline  išvisa ir chorionkarcinoma. Taigi, vertinant teigiamus testo rezultatus, neturi būti paneigta ir šių susirgimų galimybė.

„One Step Pregnancy Test“ testas yra greitas būdas ŽCG šlapime nustatyti. Jo jautrumas yra 10 mIU/ml. Atliekant testą, naudojami monokloniniai ir polikloniniai antikūnai, selektyviai reaguojantys į padidėjusį ŽCG kiekį šlapime. Imunologinis testo specifiškumas faktiškai eliminuoja kryžminio reaktyvumo galimybę su panašios sandaros glikoproteininiais hormonais, pvz. FSH, LH, TTH fiziologiniais kiekiais.

Veikimo principas

„One Step Pregnancy Test“ yra kokybinis imunochromatografinis tyrimas ŽCG šlapime nustatyti. Membrana testo dalyje padengta unikaliais monokloniniais ir polikloniniais antikūnais, išdžiovintais ant juostelės paviršiaus. Atliekant tyrimą, šlapimas absorbento zonoje susimaišo su pažymėtu antikūnų konjugatu. Mišinys juda juostele chromatografiškai pagal kapiliarumo dėsnį. Esant teigiamam rezultatui, ant membranos testo (‘T’) dalyje pasirodo spalvota juostelė, padengta specifinio spalvoto antikūnų – ŽCG junginio komplekso. Jei šios spalvotos juostelės nėra – rezultatas neigiamas. Spalvota kontrolinė procedūros juostelė, nepriklausomai nuo ŽCG buvimo šlapime, visada pasirodo kontrolinėje (‘C’) dalyje.

Stabilumas ir laikymas

Testas laikomas uždarytose pakuotėse 2°C – 30°C temperatūroje iki galiojimo termino pabaigos.

Pastabos

 • * Naudojamas tik diagnostikai.
 • Nenaudoti testo, pasibaigus jo galiojimo terminui.
 
 

Mėginio paėmimas

 • Šlapimo mėginys surenkamas į švarų, sausą indą.
 • Gali būti tiriami mėginiai, paimti įvairiu paros metu, tačiau pirmas rytinis šlapimas turi didesnę hormonų koncentraciją.
 • Jei reikia, šlapimą galima atšaldyti iki 2°-8°C laipsnių temperatūros ir saugoti iki 2 savaičių.
 • Jei mėginiai buvo atšaldyti, prieš atliekant testą, jie turi būti atšildyti iki kambario temperatūros.
 • Drumzlėtus šlapimo mėginius prieš tyrimą reikia nufiltruoti.
 
 

Tyrimo atlikimo tvarka

 • Testas bei šlapimo mėginys turi būti kambario temperatūros.
 • Išimkite testą iš pakuotės.
 • Juostelę laikykite tik už mėlyno galo. Įmerkite juostelę į indelį su šlapimu iki rodyklyčių.
 • Po 10 sekundžių ištraukite juostelę ir palikite 5 minutes horizontalioje padėtyje. Palaukite, kol atsiras spalvotos juostelės.
 • Priklausomai nuo ŽCG koncentracijos, teigiamą rezultatą (nėštumas yra) galite matyti jau po 40 sekundžių.
 • Visas reakcijos laikas – 5 - 10 minutės – yra būtinas neigiamo rezultato (nėštumo nėra) patvirtinimui. Rezultatų negalima vertinti praėjus daugiau nei 10 min., nes jie bus nepatikimi.
 
 

Rezultatų vertinimas

Teigiamas rezultatas (nėštumas yra): jei išryškėja 2 spalvotos juostelės (kontrolinėje ‘C’ ir testo ‘T’ dalyje).

Neigiamas rezultatas (nėštumo nėra): jei išryškėja 1 spalvota juostelė (tik kontrolinėje ‘C’ dalyje).

Pastaba: jei kontrolinė juostelė neišryškėja, testo rezultatai nevertinami, jį reikia pakartoti.

 

Atkreipkite dėmesį, kad:

 • Be nėštumo, daugelis priežasčių, įskaitant trofoblastinę ligą ir kai kuriuos ne trofoblastinius navikus, sukelia ŽCG padidėjimą. Šias diagnozes reikia patikrinti, įvertinus klinikinius požymius.
 • Jeigu šlapimo mėginys per daug atskiestas (žemas lyginamasis svoris), jame gali nebūti reikiamo ŽCG kiekio. Įtarus nėštumą, nors rezultatai būtų neigiami, per 48-72 val. turi būti paimtas ir ištirtas pirmasis rytinis šlapimas.
 • Tiksli klinikinė diagnozė turi būti nustatyta gydytojui įvertinus visus klinikinius ir laboratorinius tyrimus.

 

Palyginti 0

Nėra prekių

To be determined Pristatymas
0,00 € Iš viso

Apmokėjimas