Kas yra pH? pH yra galimo vandenilio santrumpa. Bet kurio tirpalo pH yra jo vandenilio-jonų koncentracijos matas. Kuo didesnis pH rodmuo, tuo daugiau šarminio ir deguonies turtingas skystis. Kuo žemesnis pH rodmuo, tuo rūgštingesnis ir deguonies neprisotintas skystis. PH diapazonas yra nuo 0 iki 14, o 7,0 yra neutralus. Viskas, kas yra daugiau nei 7,0, yra šarminė terpė, bet kas, kas mažiau nei 7,0, laikoma rūgštine terpe.
Žmogaus kraujas būna labai siaurame pH diapazone, maždaug apie 7,35–7,45. Kraujo pH nuolatos būnant už šio diapazono ribų, gali išsivystyti lėtinės ligos. PH žmogaus virškinimo trakte labai skiriasi.
Seilių pH paprastai būna 6,5–7,5. Kramtant ir praryjant maistą, jis patenka į skrandžio dugną arba viršutinę dalį, kurios pH yra 4,0–6,5. Čia vyksta „išankstinis virškinimas“, kai apatinė skrandžio dalis išskiria druskos rūgštį (HCI) ir pepsiną, kol pH pasiekia 1,5–4,0. Maistui susimaišius su šiomis sultimis, jis patenka į dvylikapirštę žarną (plonąją žarną), kur pH pakinta iki 7,0–8,5. Čia organizmas pasisavina 90% maistinių medžiagų absorbcijos, o atliekos pašalinamos per storąją žarną (pH 4,0–7,0).
Dažniausios su pH susijusios sveikatos problemos atsiranda, kai organizmas būna per rūgštus. Tyrimai rodo, kad jei kūno pH nėra nors šiek tiek šarminis, organizmas tiesiog negali tinkamai sveikti. Taigi, nesvarbu, kokio tipo gydymą pasirenkate savo sveikatos problemai spręsti, jis nebus toks veiksmingas, kol nepakils pH lygis. Jei jūsų kūno pH nėra subalansuotas, negalite veiksmingai pasisavinti vitaminų, mineralų ir maisto papildų. Jūsų kūno pH daro įtaką viskam.
Jeigu organizmas yra per rūgštus, pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistu ir atsižvelkite į jo patarimus.
Kaip atlikti pH lygio tyrimą iš seilių?
Testas turi būti atliekamas ryte arba praėjus 2 val. po valgymo, gėrimo ar dantų plovimo. Neskalaukite burnos prieš tyrimą. Geriausiai tinkamos yra ne "burbulinės" seilės.
1. Nusiplaukite ir nusausinkite rankas.
2. Išimkite vieną testo juostelę iš maišelio ir nedelsiant vėl sandariai uždarykite maišelį.
3. Išskirkite šiek tiek seilių ant piršto. Nekiškite juostelės į burną!
4. Nuo piršto užlašinkite vieną lašą seilių ant testo juostelės spalvotos vietos.
5. Pasukite testo juostele šonu, kad seilių perteklius galėtų nubėgti į sugeriantį popierių ar medžiagą.
6. Palaukit 5 sekundes ir palyginkite spalvas su esančiomis rezultatų lentelėje.